RABASOVA GALERIE
RAKOVNÍK
PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE STŘEDOČESKÉHO KRAJE
27889


Kde nás najdete 

Dům ve Vysoké ul. 232 

Nová síň pod Vysokou bránou 


Sbírky 


Koncerty 

Výstavy 

Jiné akce 

Kanál na YouTube 


Vydavatelská činnost 

Komunikace 

Lektorská činnost 

Virtuální prohlídka 


Džbán 

Heroldův Rakovník 


Zadávací řízení 

Výroční zpráva 2003 

Výroční zpráva 2004 

Výroční zpráva 2005 

Výroční zpráva 2006 

Výroční zpráva 2008 

Výroční zpráva 2009 

Výroční zpráva 2010 

Výroční zpráva 2011 

Výroční zpráva 2012 

Výroční zpráva 2013 

Výroční zpráva 2014 

Výroční zpráva 2015 

Výroční zpráva 2016 

Výroční zpráva 2017 


dnes je pondělí 19. srpna 2019

Heroldova síň
20. října 2019 v 19.00 h
LUDMILA PAVLOVÁ – housle, STANISLAV GALLIN – klavír

  Program:  
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Sonáta pro housle a klavír KV. 377 (1. Allegro, 2. Variace – Andante, 3. Tempo di Menuetto, un poco Allegretto)
Sergej Vasiljevič Rachmaninov (1873–1943) – 2 Morceaux de salon – Romance č. 1, Op. 6
Ernest Bloch (1880–1959) – Nigun
Maurice Ravel (1875–1937) – Tzigane

  Přestávka  
Bohuslav Martinů (1890–1959) – Sonáta pro housle a klavír č. 3, H. 303 (1. Poco allegro, 2. Adagio, 3. Scherzo – Trio, 4. Lento – Moderato – Poco allegro – Piu allegro – Allegro – Allegro vivo)


Heroldova síň
13. října 2019 v 19.00 h
EVA GARAJOVÁ – mezzosoprán, MIROSLAV SEKERA – klavír

  Program:  
Antonín Dvořák (1841–1904) – Cigánské melodie op. 55 (1. Má píseň zas mi láskou zní, 2. Aj! Kterak trojhranec můj přerozkošně zvoní, 3. A les je tichý kolem kol, 4. Když mne stará matka, 5. Struna naladěna, 6. Široké rukávy, 7. Dejte klec jestřábu)
Leoš Janáček (1854–1928) – V mlhách č. 1, 2
Leoš Janáček (1854–1928) – Moravská lidová poesie – výběr: (1. Láska, 2. Kvítí milodějné, 3. Jabúčko, 4. Koníčky milého, 5. Vzkázání, 6. Psaníčko, 7. Lavečka, 8. Loučení)
Leoš Janáček (1854–1928) – V mlhách č. 3, 4
Vítězslav Novák (1870–1949) – Slovenské spevy – výběr: (1. Umrem ale neviem kedy, 2. Hore Hronom, 3. Nevydávaj sa ty dievča ešte, 4. Anička dušička, 5. Limbora, limbora, 6. Týnom, tánom, 7. V mikulášskej kompanii, 8. Dolina, dolina, 9. Chodzila Mariška po hrázi, 10. Anička mlynárova)


Heroldova síň
6. října 2019 v 19.00 h
KVARTETO APOLLON, ANDREJ ZVONKOV – kytara, ONDŘEJ ŠTAJNOCHR – kontrabas
KVARTETO APOLLON
Silvie Hessová – 1. housle
Radek Křižanovský – 2. housle
Pavel Ciprys – viola
Pavel Verner – violoncello

ANDREJ ZVONKOV – kytara

ONDŘEJ ŠTAJNOCHR – kontrabas

  Program:  
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Goldbergovy variace BWV 988


Heroldova síň
29. září 2019 v 19.00 h
BENNEWITZOVO KVARTETO
BENNEWITZOVO KVARTETO
Jakub Fišer – 1. housle
Štěpán Ježek – 2. housle
Jiří Pinkas – viola
Štěpán Doležal – violoncello

WENZEL GRUND – klarinet (Švýcarsko)

  Program:  
Franz Joseph Haydn (1732–1809) – Smyčcový kvartet Es dur op. 33/2 (1. Allegro moderato, cantabile, 2. Scherzando – Allegro, Trio, 3. Largo sostenuto, 4. Presto)
Robert Schumann (1810–1856) – Smyčcový kvartet F dur op. 41 č. 2 (1. Allegro vivace, 2. Andante, quasi Variazioni, 3. Scherzo. Presto, 4. Allegro molto vivace)

  Přestávka  
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Klarinetový kvintet A dur KV 581 (1. Allegretto, 2. Larghetto, 3. Menuetto, Trio 1, Trio 2, 4. Allegretto con Variazioni)


Heroldova síň
22. září 2019 v 19.00 h
IVA KRAMPEROVÁ – housle, PAVEL SVOBODA – varhany

  Program:  
Léon Boëllmann (1862–1897) – Gotická suita op. 25, (Chorál, Menuet)
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Ciaccona d moll BWV 1004
Johann Caspar Ferdinand Fischer (1646–1716) – Ciaccona in F
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Jesus bleibet meine Freude BWV 147
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Andante in F KV 616
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Largo g moll, BWV 1056
Johann Pachelbel (1714–1788) – Partita “Was Gott tut, das ist wohlgetan“
Sigfrid Karg-Elert (1877–1933) – Chorální improvizace (Nun danket alle Gott (Marche triomphale), Freu dich sehr, o meine Gott (Sarabande), Alles ist an Gottes Segen (Fughetta))
Jan Jiří Benda (1714–1754) – Grave


Heroldova síň
15. září 2019 v 19.00 h
EDITA KEGLEROVÁ – cembalo, MONIKA KNOBLOCHOVÁ – cembalo

  Program:  
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Koncert c-moll pro dvě cembala, BWV 1062 (Andante e piano, Allegro assai)
François Couperin (1668–1733) – La Létiville, Muséte de Taverni
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Koncert C dur pro dvě cembala, BWV 1061a (Adagio ovvero Largo, Fuga)
Stephen Dodgson (1924–2013) – Carillon for two harpsichords
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Koncert c-moll pro dvě cembala, BWV 1060 (Allegro, Adagio, Allegro)


Nová síň pod Vysokou bránou
8. září – 20. října 2019
vernisáž 8. září 2019 v 17.00 h
Středočeské sdružení výtvarníků, Členská výstava 2019


Heroldova síň
8. září 2019 v 19.00 h
TRIA LIGNA, JAN ČMEJLA – klavír
TRIA LIGNA
KATEŘINA TRUMPEŠOVÁ – hoboj
ADAM PLŠEK – fagot
ALEŠ TVRDÍK – klarinet

JAN ČMEJLA – klavír

  Program:  
Robert Schumann (1810–1856) – Papillons op. 2
Fryderyk Chopin (1810–1849) – Ballada F dur No. 2 op. 38
Sergej Vasiljevič Rachmaninov (1873–1943) – Preludium No. 4, No. 5 op. 23
Erwin Schulhoff (1894–1942) – Divertissement (výběr části) (Overture, Burlesca, Romanzero, Charleston, Tema con Variazioni e fugato, Florida, Rondino, Finale)
Andreas Hammerschmidt (1611–1675) – Balett
Darius Milhaud (1892–1974) – Suite pour trio (Entré et Rondeau, Tambourin, Musette, Sérenáde, Fanfare, Rondeau, Menuets, Le Coucou)


Nová síň pod Vysokou bránou
11. července – 1. září 2019
vernisáž 11. července 2019 v 16.00 h
1981–?2019 Jaroslav Urbánek

     Úvodní slovo Jiří T. Kotalík. Vystoupí Pepíček Čečil.


Výstavní síň na radnici
27. června – 1. září 2019
vernisáž 27. června 2019 v 17.00 h
Dalibor Blažek, Petr Holeček – Revize?času

     PETR HOLEČEK
     1976 narozen v Benešově
     1996-2001 Pedagogická fakulta, Jihočeská univerzita, aprobace výtvarná-občanská výchova
     2003 studium kresby, Národní galerie v Dublinu, Irsko, jarní kurz
     2004-2009 asistent v atelieru sochaře Patricka O`Reilly v  Dublinu
     
     Mgr. Dalibor Blažek
     *1974 Rakovník, malíř a pedagog
     žije a pracuje v Rakovníku
     
     1995-1997 pomocník v restaurátorském ateliéru ak. mal. M. Houšťové v Tursku
     1997-2001 Pedagogická fakulta JČU v Č. Budějovicích obor Vv – Ov
     od r. 2002 edukátor Rabasovy galerie Rakovník
     od r. 2005 člen Středočeského sdružení výtvarníků (SSV)
     od r. 2007 externí pedagog na Gymnáziu Zikmunda Wintra Rakovník


Výstavní síně RG
13. června – 25. srpna 2019
vernisáž 13. června 2019 v 16.00 h
Jedna dvě tři
Jana Budíková, Šárka Radová, Helena Samohelová – obrazy · plastiky · reliéfy

AkceDatumČasUkončeníMístoNázevPozvánkaRecenze
13. 6. 201916.0025. 8. 2019Výstavní síně RGJedna dvě třiUkázat
27. 6. 201917.001. 9. 2019Výstavní síň na radniciDalibor Blažek, Petr Holeček – Revize časuUkázat
11. 7. 201916.001. 9. 2019Nová síň pod Vysokou bránou1981– 2019 Jaroslav UrbánekUkázat
8. 9. 201917.0020. 10. 2019Nová síň pod Vysokou bránouStředočeské sdružení výtvarníků, Členská výstava 2019Ukázat
8. 9. 201919.00Heroldova síňTRIA LIGNA, KATEŘINA TRUMPEŠOVÁ – hoboj, ADAM PLŠEK – fagot, ALEŠ TVRDÍK – klarinet, JAN ČMEJLA – klavírUkázat
15. 9. 201919.00Heroldova síňEDITA KEGLEROVÁ – cembalo, MONIKA KNOBLOCHOVÁ – cembaloUkázat
22. 9. 201919.00Heroldova síňIVA KRAMPEROVÁ – housle, PAVEL SVOBODA – varhanyUkázat
29. 9. 201919.00Heroldova síňBENNEWITZOVO KVARTETOUkázat
6. 10. 201919.00Heroldova síňKVARTETO APOLLON, ANDREJ ZVONKOV – kytara, ONDŘEJ ŠTAJNOCHR – kontrabasUkázat
13. 10. 201919.00Heroldova síňEVA GARAJOVÁ – mezzosoprán, MIROSLAV SEKERA – klavírUkázat

Rabasova galerie Rakovník, příspěvková organizace - idatabaze.czVeletrhy, výstavy a galerie - idatabaze.cz
 © 2001–2015 Lokša PrePress Rakovník