RABASOVA GALERIE RAKOVNÍK1899
Lucie Zejfartová, Dagmar Duždová a Gum Ho Shin
Rabasova galerie Rakovník
Heroldova síň
15. května 2003 v 19.30 h
Lucie Zejfartová – soprán
Dagmar Duždová – klavír
Gum Ho Shin – basbaryton

  Program:  
R. Schumann – Dichterliebe (1. Im wunderschönen Monat Mai (Gum), 2. Aus meinen Tränen spriessen (Gum), 3. Die Rose, die Lilie, dieTaube, die Sonne (Gum), 4. Wenn ich in deine Augen seh (Gum), 7. Ich grolle nicht (Gum))
E. Grieg – Morgentau (Auf der Reise zur Heimat (Lucie), Zwei braune Augen (Lucie), Herbststimmung (Lucie), „Guten Morgen“ (Lucie))
italské písně – 1. Bellini - Vaga Luna che inargenti (Gum), 2. Bononcini - Per la Gloria (Gum)
G. B. Pergolesi – Arie Serpiny – opera La Serva padrona (Lucie)
A. Dvořák – Biblické písně (4. Hospodin je můj pastýř (Gum), 5. Bože, Bože píseň novou (Gum)), Cyklus V národním tónu (Lucie)

  Přestávka  
W. A. Mozart – Duet Figara a Zuzanky – opera Figarova Svatba, Arie Figara – opera Figarova Svatba (Gum), Arie Zuzanky – opera Figarova Svatba (Lucie)
R. Wagner – Arie Wolframa – opera Tannhäuser (Gum)
A. Dvořák – Arie Rusalky – opera Rusalka (Lucie)
G. Verdi – Arie Carlose – opera Síla osudu (Gum)
G. Puccini – Arie Liu – opera Turandot (Lucie)
W. A. Mozart – Duet Giovanniho a Zerliny – opera Don Giovanni

Lucie Zejfartová (* 3. 6. 1976)
     Absolventka Státní konzervatoře v Praze, kde byla posluchačkou paní profesorky Brigity Šulcové. V současné době studentka pražské HAMU ve třídě paní profesorky Naděždy Kniplové.
     Zúčastnila se pěveckých seminářů a soutěží v Karlových Varech, v Pardubicích získala Čestné uznání, natáčela i pro Český rozhlas. Koncertně zatím vystupovala v České republice, Německu, Francii a Itálii.
     Zhostila se již i rolí operních: na Barokním festivalu ve Valticích to byla role Amora v opeře Dafne (Marco di Gagliano), role Cieschi ve školním představení konzervatoře Gianni Schicchi (G. Puccini) a role Zuzanky v absolventském představení Figarovy svatby (W. A. Mozart). Vystupovala i na letním operním festivalu v Praze jako Annina v opeře La Traviata (G. Verdi) a v červnu 2001 zpívala v devíti představeních originálního nastudování Figarovy svatby (W. A. Mozart) jako Zuzanka v mezinárodním obsazení na Zomeropera Alden Biesen v Belgii.
     
Dagmar Duždová
     Studovala sólovou klavírní hru na Státní konzervatoři v Košicích, kde absolvovala slavným Koncertem pro klavír a orchestr č. 1 b moll P. I. Čajkovského ve spolupráci se Státní filharmonií Košice. Dále pokračovala ve studiu na VŠMU v Bratislavě. Během studia dosahovala výborných výsledků nejen jako sólistka, ale i jako komorní hráčka a korepetitorka, a tak po ukončení studia roku 1997 jí bylo nabídnuto místo korepetitorky na VŠMU ve smyčcovém a dechovém oddělení.
     V roce 2000 změnila místo působení. Po úspěšném zvládnutí konkurzu se stala korepetitorkou na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowě, Great Britain, kde působí dodnes.
     Její hudební činnost zahrnuje vystoupení v zemích Evropy a Asie jako jsou Slovensko, Česká republika, Skotsko, Anglie a Jižní Korea. Spolupracovala s významnými osobnostmi slovenského i zahraničního interpretačního umění. Mezi nejvýznamnější patří spolupráce s Alexandrem Stepanovem, profesorem hry na klarinet na Konzervatoři v Petrohradu, jako i korepetitování na mistrovských hodinách umělců takových zvučných jmen jako jsou barytonista Sir Thomas Allen (Velká Británie), violoncelista Robert Cohen (Velká Británie), kontrabasista Thomas Martin (Velká Británie), klavírista Malcolm Martineau (Velká Británie).
     Dagmar působí i jako korepetitorka pěveckých souborů: Bratislavský Akademický sbor (Slovensko), Glasgow School’s Choir (Scotland), North Lanarkshire voices (Scotland).
     
Gum Ho Shin
     Basbaryonista Gum Ho Shin se narodil v Jižní Koreji. Studoval zpěv na Soul National University, potom pokračoval ve studiu na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowě a Royal Nothern College of Music v Manchesteru.
     Jeho úspěchy nenechaly na sebe dlouho čekat. Už během studia získal Gum Ho Shin mnoho ocenění jako jsou: 2. cena na Mezinárodní soutěži mladých zpěváků (Korea, 1997), 2. cena na Mezinárodní Gunpo City Music soutěži (Korea, 1998). Ve Velké Británii získal ocenění jako jsou Sivewright Catto cena za výborné studijní výsledky (1999) a 1. cena na Y Cronis Opera Award (2000).
     Gum Ho Shin debutoval na profesionální operní scéně v Belgii, na operním festivale v ALDEN BIESEN 2001, kde ztvárnil hlavní roli Figara ve Figarově svatbě W. A. Mozarta. Další operní role: GUGLIELMO v Cosi Fan Tutte, MACROBIO v La pietra del peragone, Colline v La Boheme, SPARAFUCILE v Rigoletto, LEPORELLO MASSETTO v Don Giovanni, WOLFRAM v Tannhauser a DON PIZZARO v Fidelio.
     Jeho zatím posledním operním angažmá bylo ztvárnění role Imperial Commisioner Bonze v MADAME BUTTERFLY na čtyřměsíčním turné v USA ve spolupráci s London City Opera a renomovanou produkční společností Columbia Artists.
     
     Předprodej vstupenek v pokladně Rabasovy galerie.
     Vstupné 80 Kč (studenti, důchodci 70 Kč)